<

  Pieteikties uz bezmaksas konsuktāciju:

  *Lauki, kas atzīmēti ar zvaigznīti, ir jāaizpilda.

  I agree Noklikšķinot uz "Sūtīt", jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.

   RAKSTI MUMS:

   *Lauki, kas atzīmēti ar zvaigznīti, ir jāaizpilda.

   I agree Noklikšķinot uz "Sūtīt", jūs piekrītat mūsu konfidencialitātes politikai.

   Infekciozas Bronhiālās astmas (BA) un Hroniskas obstruktīvas plaušu slimības (HOPS) saasināšanās

   Hroniskai obstruktīvai plaušu slimībai ir zināma izcelsme. Šo saslimšanu raksturo ilgstoša gaita, nepārtraukta progresēšana, mainīgas saasināšanās un remisijas stadijas. Apskatīsim šīs saslimšanas veidus sīkāk:

   • HOPS, hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS) ir saslimšana, ko izraisa gan endogēni (ģenētiskās īpatnības), gan eksogēni faktori (infekcijas, smēķēšana, piesārņota gaisa ieelpošana, kaitīgu faktoru iedarbība darba vietā u.c.).
   • Bronhiāla astma (BA) ir apakšējo elpošanas ceļu hroniska obstruktīva slimība un tās pamatā ir alerģisks iekaisums. Tā attīstās uz ģenētiskas noslieces pamata un izpaužas kā augstas pakāpes jutība pret alergēniem.

   HOPS un BA ir līdzīgs slimības raksturs:

   • Parasti sausa vai produktīva klepus lēkmes.
   • Apgrūtināta elpošanas, kas pastiprinās fizisku aktivitāšu laikā un apkārtējās vides faktoru iedarbība (smēķēšana, putekļi, alergēni u.t.t.).
   • Nogurums, samazināta veiktspēja.
   • Paaugstināta jutība pret elpošanas vīrusiem.

   Slimības gaitas īpatnības HOPS un BA saslimšanas gadījumā

   Hroniska obstruktīva plaušu slimība attīstās un progresē ilgi pirms pirmajām slimības izpausmēm. Ar laiku pacienta stāvoklis pasliktinās neatgriezenisku plaušu morfoloģisku izmaiņu dēļ. Slimības attīstība var notikt vienā no diviem virzieniem: emfizēmiski un bronholītiski. HOPS saslimšanas ārstēšana ir patoģenētiska, t.i., ārstēšanai jānodrošina bojājumu novēršana, kurus izraisījušas slimības izpausmes, ieskaitot iekaisumu un bronhu spazmas.

   Atšķirībā no HOPS, bronhiālajai astmai ir labvēlīgāka prognoze. Ja slimība tiek diagnosticēta bērnībā, galvenie simptomi var tikt kontrolēti pirms pusaudža vecuma, saņemot pastāvīgu medicīnisko atbalstu. Slimība labi reaģē uz atbilstošu ārstēšanu. Remisija var ilgt vairākus gadus.

   Infekcijas saasinājuma ārstēšana

   Hroniskas obstruktīvas plaušu saslimšanas pasliktiāšanos pavada simptomu saasināšanās:

   • Emocionālais disbslanss
   • Intensīvs klepus
   • Palielināta krēpu izdalīšanās
   • Palielinās aizdusa
   • Elpošanas mazspējas pazīmes (cianoze, nogurums, paātrināta elpošana un sirdsdarbība)
   • Smaga elpošana un sēkšana
   • Paaugstināta ķermeņa temperatūra

   Bronhiālās astmas un Hroniskas obstruktīvas slimības saasinājumu var izraisīt dažādi faktori. Viens no galvenajiem ir infekcija, ko izraisa patogēni organismi vai respiratorie vīrusi. Bakteriālas izcelsmes saasinājums izplatītāks HOPS pacientiem, bet BA pacientiem vairāk novērojams vīrusu ierosināts slimības saasinājums. Bērniem ir biežākas bronhiālās astmas saasināšanās epizodes, ka pieaugušajiem, jo bērna imūsistēmas darbība vēl nav pilnībā noformējusies un ir jutīgāka pret vīrusu infekcijām.

   Bronhiālās astmas un hroniskas obstruktīvas plaušu saslimšanas saasinājuma laikā ārstēšanai tiek izmatoti bronholītiski, glikokortikosteroīdu, antibakteriālie un mukolītiskie līdzekļi. Inhalāciju terapijai, izmantojot speciālu sejas masku, tiek izmantoti šādi preparāti:

   • Lorde® Hyal divas reizes dienā 7-10 dienas (vai Okistar Hyal 7, kuram ir augstāka sāls koncentrācija un to iesaka saslimšanu laikā, kad veidojas biezas krēpas).

   Pierakstīšanās veselības aprūpes speciālistiem

   Ja Jūs esat veselības aprūpes speciālists, kā apstiprinājumi spiediet "Ienākt" lai sāktu.

   Ienākt