<

Akūtas resperatoras vīrusu infekcijas (ARVI), gripa un parastā saaukstēšanās

Kādas ir atšķirības starp saaukstēšanos, gripu un ARVI?

Saaukstēšanās ir tāds organisma stāvoklis, kad ir novājināta imūnsistēmas darbība, kā rezultā palielinās jutība pret vīrusiem un baktērijām. Baktērijas, kuras jau atrodas uz gļotādas, aktivējas un izraisa iekaisumu. Ja nav apģērbs, kas ir atbilstošs gadalaikam, pārlieku vēdinātas telpas vai neatbilstoša temperatūra tajās gada aukstajā sezonā, katram ir lielāks risks saslimt. Kas attiecas uz ARVI, šo saslimšanu var nodot no slima cilvēka uz veselu gaisa pilienu veidā. Inficēties ar paragripu, rinovīrusu, adenovīrusu un jebkuru ARVS (akūtu resperatoru vīrusu slimību), kas sastāda vairāk kā 200 vīrusu veidu, ir samērā viegli. Gripa, kuru raksturo izteikts drudzis un smagāka slimības gaita, kā arī augsts komplikāciju risks, arī tiek pārnesta gaisa pilienu veidā. Pie saslimšanas pirmajiem simptomiem, jau ir skaidrs kāda vīrusu saslimšana tā ir, parastā saaukstēšanās vai gripa. Apskatīsim tuvāk šo saslimšanu simptomus.

Gripai raksturīgi simptomi ir šādi:

  • Slimības sākumā strauji paaugstinās ķermeņa temperatūra (38-39° C un augstāk). Gripas vīrusa izraisīto augsto temperatūru ir grūti pazemināt.
  • Drebuļi, astēnija, ķermeņa sāpes, galvassāpes.
  • Iepējama fotofobija.
  • Sauss klepus, kas ir kombinācijā ar sāpēm krūtīs.
  • Slimības pirmajās dienās katarālie simptomi (iesnas, kakla sāpes) gandrīz nav pamanāmi.

ARVS-specifiskie simptomi:

  • Slimības sākumā: aizlikts deguns, iesnas, sarkana un sāpoša rīkle.
  • Klepus un elpas trūkums var parādīties 2-3 dienā.
  • Paaugstināta ķermeņa temperatūra ir raksturīgs simptoms pie ARVS, tā parādās uz katarālā fona.

Bērniem zīdaiņa vecumā, ARVS pavada tādi simptomi kā: pazemināta apetīte, nervozitāte un miega traucējumi. Zīdainis ir niķīgs un daudz raud, kā arī mainās viņa balss tonis.

Respiratoras vīrusu infekcijas parasti tiek definētas ar vienu terminu “saaukstēšanās”. Atkarībā no vīrusu tipa un lokalizācijas var tikt noteikta diagnoze: farngīts, laringīts, bronhīts, laringotraheīts un citas saslimšanas, kas saistītas ar elpceļu infekcijām. Tomēr “Gripa” var tik diagnosticēta tikai ar speciāla laboratorijas testa palīdzību.

Saaukstēšanās ārstēšana bērniem un pieaugušajiem

Uz jautājumu, kādus līdzekļus lietot saaukstešanās laikā, nevar atbildēt viennozīmīgi. Ārstēšana ir atkarīga no vīrusa specifikas, pacienta stāvokļa, simptomātikas un tā smaguma pakāpes. Rezultātā, elpošanas saslimšana var attīstīties ietverot kā drudzi tā arī gremošanas sistēmas traucējumus, kas var radīt būtisku pacienta kopējā stāvokļa pasliktināšanos. Šādos gadījumos tiek rekomendēta hospitalizācija, īpaši, ja pacients ir zīdaiņa vecumā.

Ja slimības gaita nav sarežģīta, ārsts var ieteikt līdzekļus pret saaukstēšanos, pretiekaisuma, pretinfekcijas un antihistamīna medikamentus u.t.t. Kā arī var ieteikt imunitāti spēcinošu līdzekļu lietošanu, kas spēj aktīvi palielināt organisma spēju cīnīties pret saslimšanu.

Saslimšana nekad nav paredzama. Tādēļ jautājums ”kā to ātrāk izārstēt?”nezaudē savu nozīmi un nepieciešams ne tikai ātrs, bet arī efektīvs risinājums ko var nodrošināt izvēloties inhalāciju terapiju. Izmantojot inhalāciju terapiju elpošanas slimību ārstēšanā, galvenā priekšrocība ir tā, ka aktīvās zāļu vielas ir iespējams nogādāt tieši uz infekcijas skartās vietas elpošanas sistēmā.

 

Kā ārstēt saaukstēšanos ar nebulaizera palīdzību:

  • Lorde® Hyalmedicīniskā ierīce, šķīdums inhalācijām, piemērots lietošanai divas reizes dienā.

Jūsu ārsts var ieteikt Jums citu simptomātisku ārstēšanu ar inhalācijām.

Medikamenti vai medicīniskās ierīces, kas piemēroti inhalāciju terpijā, pieejami īpašā iepakojumā, polimēra konteinerā, kas satur sterilu sķīdumu un tilpums parasti paredzēts vienai lietošanas reizei. Ne-sterilu (vairāku devu vienā fasējumā, pudelē) šķīdumu lietošana inhalācijās var izraisīt komplikācijas ārstēšanās laikā.

Pierakstīšanās veselības aprūpes speciālistiem

Ja Jūs esat veselības aprūpes speciālists, kā apstiprinājumi spiediet "Ienākt" lai sāktu.

Ienākt